HAKKIMIZDA

Pastel Tasarım San.Tic.Ltd, 2000 yılında Pastel Seramik olarak kurulmuş, 2006 yılından günümüze vizyonuna uygun tasarım odaklı yeni ismiyle faliyetlerine devam etmektedir.

               Tasarım bir ürünün tamamının veya bir parçasının çizgi, şekil,renk, biçim, doku ,malzemenin  esnekliği veya süslemesi gibi insan duyularını yansıtan çeşitli unsur ve özelliklerin oluşturduğu görünümdür. Pastel tasarım hitap ettiği sektör çeşitliliği ile dekor ,ürün ve  mekan tasarımları ile bunları uygulayabilme becerisi sayesinde seramik, çini, porselen ,cam ve  mimari sektöründe saygın bir yere sahiptir. Bununla beraber promosyon ve hediyelik eşya sektörünede hizmet etmekte olup her aşamada yenilikçi ve müşteri odaklı çalışmaktadır.

                 Tasarımlarında  yerelden evrensele, geçmişten geleceğe uzanan bir yolda ilerlerken, geleneksel süsleme sanatlarımızı korumak ve istenilen konseplere uygun modernize ederek , ürünlerini, kendine özgü yorum ve tekniği ile farklı  anlatımla sunmak amacındadır. Bir başka deyişle geleneksel el sanatımızı şekilde yorumlayarak yaşadığımız evden çalıştığımız iş yerine kadar pek çok mekanı öneme sahip milli değerlerimizle buluşturmak amacındadır.

              

 Firmamızın faliyet alanlarını dört ana başlıkta toplayabiliriz:

 

Pastel Tasarım     :    Tecrübeli ve uzman  kadromuz, modern üretim  teknolojimiz  müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet vermemize  olanak sağlamaktadır. Ana  üretim konumuzun biri olan tasa  rım  bölümümüzde  Ajanslar, matbaalar, yayın  kuruluşları ve firmalar için kurumsal kimlik  çalış  maları amblem, logo, afiş, desen vb. çalışmalar yapılmaktadır.

                Porselen, seramik, cam, emaye, vitrifiye, emaye  ve seramik bordür ile yüzey kaplama mamülleri  üzerine  kendi özgün tasarımlarımız ve  müşterilerimizin istediği tasarımları yapmak ve istenilen formları modellemek görevimizdir. Bununla birlikte iç ve dış mekan tasarımları ve resto  rasyon çalışma ve tasarımları yapılmaktadır.

 

Pastel Serigrafi     :    Serigrafi Bölümümüzde Porselen,seramik, cam ,emaye, için tasarlanmış dekorları sulu çıkartma olarak baskılarını yapmak ; Ayrıca   vitrifiye, ve  üçüncü pişirim seramik bordür ile  yüzey kaplama mamülleri  üzerine  kendi özgün  tasarımlarımız ve müşterilerimizin istediği tasarımları sır içi (inglaze),sır üstü (onglaze) teknikleriyle bastığımız çıkartmalar oluşturur. Bununla birlikte Altın,platin,metalik baskılar ;Ajans, matbaa ve firmalar için stiker, metal ve tekstil etiket baskıları ve tekstil mamüller için desen  ve logo baskıları yapılmaktadır.

 

Pastel Seramik      :  Seramik üretim  Bölümümüzde  özellikle  Seramik tabak, kupa,küllük, saat ,kaemlik,nihale,magnet,şilt,kapı numaraları,iç ve dış mekan el yapımı seramik panolar, tarihi  mekan  restorasyon çalışmaları  yanında  müşteri  talepleri  doğrultusunda  üretimde yapılmaktadır. Seramik yer  ve duvar  kaplamalarında  önemli  yer  tutan bordür üretimimiz; Geleneksel Osmanlı sanatı klasik desenli çini karo çalışmalarımız ile  cami, mihrap, mimber,şadırvan, yüzme  havuzu ,çeşme ,şömine  ile iç ve dış  mekan  dekorasyonuda  yapmaktayız.

Resmi  kurumlar için okul köşeleri, Atatürk köşeleri, alınlık yazılarıda yapılmaktadır.

                       Geleneksel Türk Sanatlarından biri olan çini sanatını seramikle birleştirerek cami, köşk, saray, çeşme, türbe gibi tarihi ve sanatsal değeri olan pek çok yapının iç ve dış süslemelerinde vede ‘Gelenekten Geleceğe Yapıların’ kapsamında kimliksiz, kişiliksiz ve estetikten yoksun binaların yerine, estetik ve milli kültür motifleriyle bezenmiş yapıların yer almasıda Pastel tasarım la hayat buluyor.

 

Pastel Dekorlama     :   Dekorlama Bölümümüzde Porselen, seramik, cam ve çini  mamüller için yapılan el dekoru  tasarımların uygulanması serigrafi bölümünde  baskıları tamamlanmış  desen amblem ve logoların dekorlanması ile kişiye  özel pano ve tasarımların hazırlanmaları ve  pişi-  rilmeleri yapılmaktadır.

 

            Pastel tasarımın bugünki başarısının temelinde insana ve sanata verdiği önem yatmaktadır. Koşulsuz müşteri memnuniyeti, çevre ve insan sağlığına verdiği önem ve yenilenen imajıyla tek mekanda pek çok seçenek sunmaktadır. Her geçen gün değişen ve gelişen trendleri yakından takip ederek geliştirilen ürünlerini, doğru pazarlama stratejileri, başarılı çalışmaları müşteri memnuniyetini garantileyen istikrarlı ve satış sonrasıı hizmetleriyle müşterilerinin hizmetindedir.

                  

Vizyonumuz

Bütünsel bir anlayış ve aktif bir tavırla değişimi yönlendirirken, global ekonominin zorlu rekabet koşullarında, birinci sınıf bir Dünya şirketi tavrıyla ülkemizin güçlü dinamiklerinden biri olmak...

 

Misyonumuz

Bölgesel avantajlarımızıığerlendirerek, bulunduğumuz çevreye ve topluma sürekli değer katmak...

AR-GE çalışmalarıığe projeksiyon tutarak, “ Toplam Kalite Standartları’ndan ” ödün vermeksizin, teknolojinin en son olanaklarınııçi, ve rekabetçi bir tavırla kullanmak...

Değişime öncülük ederek, şirket yapımızııııııüzere dizayn etmek...

Kurum ilkelerine bağlı, ortak hedefler konusunda hemfikir, verdiği sözü şartlar ne olursa olsun yerine getiren, çevreye duyarlııüşteri ve iş ortaklarımız için en yüksek katma değeri sağlamak...

Işıklar Medya Bilişim